Bir çiçek tohum üreten bir bitki üreme parçasıdır. Çiçek ve meyve üretmek Bitkiler angiospermleri denir. Orada angiospermlerin 300.000 'den fazla türü vardır ve bunların çiçek ve meyvelerin önemli ölçüde değişebilir. Çiçek ve meyve bitki türlerinin belirlenmesi için en kullanışlı özellikleri arasındadır.

En uygun çiçekler bulabileceğiniz cicekmisin.com sizlerle!

Birçok modern kültürlerin çiçekler çekici düşünün, alimler ve binlerce yıldır çiçekler ile hayran edilmiştir. Dioscorides, birinci yüzyılda Yunan hekim, bitki, De Materia Medica üzerindeki en etkili erken kitap yazdı. Bu bitkilerin tıbbi kullanımları hakkında ilk metin oldu ve bitkiler ve çiçekler birçok diyagramları içeriyordu. Kitap diğer hekimler belirli bir hastalık için hastalarına reçete bitki türlerinin belirlememize yardımcı oldu. De Materia Medica 1.500 'den fazla yıl için botanik üzerinde önemli bir referans (bitki çalışması) kalmıştır.

1700'lerin yılında İsveçli botanikçi Carolus Linnaeus botanik alanında devrim. Onların çiçek ve meyve morfolojisi (şekli ve yapısı) göre bitki çiçek gönder türlerinin sınıflandırılır. Modern botanikçiler yaptığı sınıflama sistemine güvenmeye devam ediyor.

Yukarı 1700'lerin sonu kadar, insanlar güzel renkler ve tatlı kokuları ile çiçekler insanlar lütfen Allah tarafından yaratıldığını inanıyordu. Ancak, Alman botanikçi Christian Konrad Sprengel bu görüşe itiraz etmiştir. O çiçek özellikleri (şekil, renk, koku) üreme kendi yöntemi ile ilgili olduğunu düzenledi. Sprengel kâşif Doğa Secret 1793 yılında çiçek kuramını yayınladı. Yaygın olarak kendi zamanında kabul edilmese de, Sprengel görüşlerini yakında bilimsel doğru kabul edildi.Bilmek Kelimeler 

Angiosperm: çiçek ve tohum üreten Tesisi.

Anter: polen üreten ercik başı parçası.

Filament: Anter taşıyan ercik sapı.

Corolla: bir çiçek yaprakları Katmanları.

Morfoloji: canlıların formu ve yapısı ile ilgili biyoloji Şubesi.

Over: ovül ayılar ve meyve içine geliştirir pistil Tabanı parçası.

Ovül: Döllenmeden sonra bir tohum içine geliştirir yumurtalık içinde Yapısı.

Petal: sadece genellikle renklidir sepals içinde bir çiçek ağırşak.

Pistil: stigma, stil ve over oluşur çiçek Kadın üreme organı.

Polen: angiospermlerin erkek üreme hücreleri içeren Pudralı taneleri.

Tozlaşma: erkek üreme organlarının bir bitkinin erkek üreme organlarının polen transferi.

Sepal: tipik leaflike ve yeşil bir çiçek Dış ağırşak.

Stamen: Anter ve filament oluşan çiçek Erkek üreme organı.

Stigma: polen toprakları ve filizlenir dayandığı pistil En parçasıdır.

Stil: over damgalanma bağlayan pistil ve Sap.


Çiçek Parçaları

Çiçek birçok türler arasında önemli farklılıklar vardır. Çiçekler bir bitki üzerinde farklı yerlerde ortaya çıkabilir. Bir lale gibi Terminal çiçekler, dik sap apeks veya sonunda çiçek, tek çiçekler vardır. Diğer çiçekler bir çiçeklenme, bireysel çiçeklerin dallı bir küme ortaya çıkar. Begonias bu tip bir örnektir. O bitkinin kök verdiği bir yaprak taban büyümesi Bu çiçekler koltukaltı çiçek olarak adlandırılır. Aslanağızları aksiler çiçek bir örnektir.

Tam bir çiçek organlarının dört konsantrik loca (yüzük) vardır. Merkezden dışa doğru, onlar pistil, organlarındaki, yaprakları ve çanak yaprakları vardır. Temelde, bu dört bölümden yaprakları değiştirilir.

Pistil, merkezinde çıkan uzun bir sapı, bir çiçeğin dişi üreme organıdır. Bu stigma, stil ve over oluşur. Stigma sapı dış ucunda yapışkan topuzu olduğunu. Tarzı over damgalanma bağlayan sap kısmıdır. Over ovül olarak adlandırılan bir veya daha fazla gelişmemiş tohumlar içeren yuvarlak temelidir. Her yumurta hücresi bir sperm tarafından döllenmiş bekleyen bir yumurta olduğunu.

Stamenler, erkek üreme organları, ayrıca çiçek merkezinden kaynaklanan ve pistil çevreler. Organlarındaki bir başak tarafından tepesinde bir filament denilen bir sap oluşmaktadır. Anter birçok mikroskobik polen taneleri üretir. Erkek cinsiyet hücresi, sperm, her polen tahıl içinde gelişir.

Yaprakları, pistil ve organlarındaki çevreleyen sık parlak renkli kısmı, bir çiçeğin göstermelik vardır. Onlar geçen böcekler, kuşlar ve insanların dikkatini çekmek. Bir çiçek yaprakları katmanları corolla oluşmaktadır.

Sepals yaprakları altında yalan ve genellikle yeşil ve görünüş olarak leaflike vardır. Sepals Açılmamış bir çiçek üzerinde geçici, koruyucu kapak oluşturur. Bir çiçeğin yaprakları açılmak hazır olduğunuzda, sepals geri katlayın.

Bazı türlerde, çiçek organları dört sarmallar bir ya da daha fazla kayıp ve çiçek eksik bir çiçek olarak adlandırılır. Bir tek cins çiçek organlarındaki ya da bir dişi organ ya da vardır ancak her ikisi de tek bir oysa biseksüel çiçeği, organ ve bir dişi organ her ikisi ile biridir. Hepsi dört çiçek loca beri tüm tamamlandı çiçekler biseksüel. Onlar organlarındaki veya dişilik organı ya yoksun oldukları tüm cins çiçekler eksik.Tozlaşma

Angiospermlerde, tozlanma bir başak bir tepeciğe polen transferidir. Yapışkan stigma üzerinde polen taneleri kara, onlar, çimlenme ya da büyümeye başlar nerede. Bir polen tüpü sonra stil aşağı oluşturur, sperm ovül teslim ve döllenme gerçekleşir.

Polen transferi bir başak ve aynı bitkinin stigma arasına gelirse, kendi kendine tozlanma olarak bilinir. Komple çiçekler kendini dölleyen edebiliyoruz. Polen transferi bir başak ve farklı bitkilerin damgalanma arasında oluştuğunda, çapraz tozlaşma olarak bilinir. Bu bitkilerin genetik makyaj karıştırır yana iki yöntem, çapraz tozlaşma off-bahar güçlü ve sağlıklı üretir. Çapraz tozlanma rüzgar, yağmur, memeliler, kuşlar ve böcekler tarafından meydana getirilebilir.

Rüzgar tarafından Tozlaşma. Birçok angiospermleri rüzgar tarafından tozlaşma bulunmaktadır. Mısır ve tüm otlar, olanlar gibi rüzgar tozlaştırılanlar, yaprakları eksik basit bir yapıya sahip olma eğilimindedir. Anter ışık polen taneleri kolayca rüzgar tarafından yakalanmış olmasını sağlayan uzun filamentler üzerine sallanır. Stigma serbestçe havadaki polen yakalamak maruz kalmaktadır. Onlar kadın üreme organları ulaşmak çünkü polen Büyük miktarlarda genellikle israf edilmektedir. Bu nedenle, çoğu rüzgar bitkilerin tozlaşma aynı türlerin üyeleri genellikle birbirine yakın büyümek ılıman bölgelerinde bulunur.